Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak dużo je zaaranżować?

Opinie Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak odpowiednio je przygotować? Bojowniki, ze powodu na proste piękne ubarwienie, dość często wyszukiwane są do upraw w swoich zbiornikach. Tak jak nowe zwierzęta, które wybieramy na swoich pupili, no i rybki potrzebują określonych powodów do mieszkania odpowiedniej wytrzymałości i zdrowia.

Niezmiernie istotnym jest, by umożliwić im jako najlepsze warunki do wzroście – dzięki temu będziemy mogli bawić się widokiem pięknych rybek. Co konieczne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli chcemy zapewnić naszym zwierzętom doskonałe warunki do wzroście, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to grona bardzo niebezpieczne – muszą one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W kulach rybki często ulegają dezorientacji i zachodzą w spokój bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego człowieka przeznaczyć co kilka 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta rozwija się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba gości stanowi wyższa, akwarium powinno mieć co kilka 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, więc w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w miarach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było odporne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki te są stworzeniami, chodzącymi do szkoły ryb labiryntowych, a wtedy znaczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z atmosfery. Możemy zauważyć, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik musi być odpowiednio zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Pamięta to zarówno kolejną zaletę – chroni ryby przed za dużym skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w określonej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o wpisać na kilka roślin, które będą podawały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub pozostałe czynniki podłoża, jak skały w niższym kolorze. Zapewni nam toż prawdziwe warunki do analizie tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno być za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na dowód z glonów). Należy też wymieniać 1/3 wody choć raz w tygodniu, dla utrwalenia jej pewnej formy.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments