Kurs ropy naftowej spada - poradnik jak zarobić

Cena ropy naftowej idzie w dół – poradnik czy da się zarobić?

Prasóweczki

cena ropy naftowej idzie w dół – poradnik czy da się zarobić? Gigantyczny spadek cen ropy naftowej na światowych giełdach to fakt. Od dwudziestu lat nie istniałoby naprawdę prostej stawki za baryłkę. Faktem bronił się nawet spadek cen ropy gatunku WTI poniżej zera! Odnotowano także ogromną różnicę między kontraktem majowym i czerwcowym, która nigdy w sprawy nie była oczywiście wysoka miesiąc po miesiącu. Czym więc jest zrobione? Spadkiem popytu, który płynie z epidemii koronawirusa, a i kilkoma różnymi czynnikami, takimi jak zerwanie porozumienia między innym zaś trzecim co do wielkości procentem ropy, czyli Arabią Saudyjską i Rosją. I chociaż ostatecznie kraje OPEC w przyszli producenci ropy naftowej porozumiały się w spraw redukcji wydobycia surowca, zatem nie poprawiło to międzynarodowej pozycji na ogólnych rynkach paliw.

Cena ropy naftowej idzie w dół – poradnik czy da się zarobić?

 

W wyniku na targu mamy silną nadwyżkę ropy naftowej, a ceny dynamicznie się zmieniają. Powszechnie wymienia się i o efekcie super contango, czyli sytuacji, gdy ceny kontraktów terminowych są większe z wartości na targu kasowym, a kontrakty o dłuższym terminie zakończenia notowane są wyżej z tych, które wypełniają się szybciej. Powstaje też fakt z magazynowaniem surowca, który nie jest polecany. Na samych tankowcach aktualnie zachowuje się ponad 160 mln baryłek! Co dobre ta forma jest dobrą możliwością do zgarnięcia zysku bez ryzyka. Wystarczy kupić ropę z dostawą w miesiącu i sprzedać kontrakt zobowiązujący do dostawy tego środka z innym miesiącu. Właśnie w obecnym wypadku trzeba pamiętać nie tylko wolną przestrzeń magazynową, ale też możliwość uzyskania transportu surowca. A więc nie jedyna możliwość, by zacząć korzystać na stokach i wzrostach wartości ropy!

Jak zarobić na taniejącej ropie?

Ta sytuacja przyciąga do inwestowania w ropę naftową. Dlaczego? Ponieważ obecne wartości są niezwykle niskie, tylko z czasem bardzo wzrosną. W dalszej części zapasy ropy zaczną stopniowo spadać z rynku, z racji ograniczenia wydobycia, a blokada ziemi będzie stopniowo otwierana i tym tymże cenę ropy skoczy do głowy. Tania ropa zatrzyma i wzrost popularności ekologicznych źródeł mocy i elektromobilności.

Jak wtedy zacząć inwestować w ropę naftową? Jest kilka skutecznych sposobów, by handlować ropą, w obecnym handel kontraktami terminowymi, kontraktami CDF, czyli kontraktami na moc. Można też inwestować w części naftowe, w ETF-y lub oraz w ropę naftową MLP. Doskonałym rozwiązaniem jest podejmowanie z budowy internetowej Oil Profit, która pozwala handlowanie z użytkownikami z całego świata. Wystarczy zarejestrować się na portalu, a specjaliści krok po kroku wyjaśnią jak inwestować pieniądze z pomocą Oil Profit. Potrzeba tak niewiele, by spróbować swoich wartości. I opcji są ogromne, bowiem to aktywowane konto umożliwia handlowanie związkami marek na wszystkim świecie, towarami, walutami i aktywami! Można inwestować długoterminowo lub robić transakcji krótkoterminowych.

Ropa naftowa jest strategicznym surowcem odgrywającym bardzo istotną osobę na świecie. Nic nie wygląda na to, aby w najkrótszych latach czarne złoto było stracić na stanowisku. A nie ma wątpliwości, że warto przemyśleć inwestowanie w ropę naftową

zobacz również Kurs ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments