{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak budować historię kredytową?

Opinie Polecane i promocje Polecne i promocje Poradnik Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna kwestia, która w nagłych sytuacjach może nam znacznie ułatwić życie. W jaki sposób zbudować dobrą historię kredytową? O jakich kwestiach warto pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, na czym polega historia kredytowa. Pod tym hasłem ukrywa się nasza historia wiążąca się z braniem kredytów a także zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli pisze naszą historię finansową w BIK, a po pewnym czasie staje się podstawą do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych kredytów. Jeżeli zamierzamy złożyć w najbliższym czasie wniosek o kredyt, powinniśmy zatroszczyć się o to, by nasza przeszłość kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób dbać o taką historię?

Pozytywna historia kredytowa to przeszłość, w której znajdzie się kilka uregulowanych już kredytów lub garść informacji odnośnie zakupów na raty uregulowanych w wyznaczonym terminie. W sytuacji osób, które mają taką przeszłość finansową, szansa na pozyskanie kredytu bankowego staje się większa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich sytuacji głównym problemem staje się brak informacji, dzięki którym bank może ocenić wiarygodności przyszłego klienta. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już kiedyś pożyczki, jednak z różnych powodów nie dawały rady ze spłatą w określonym terminie.

Takie osoby są dla banków mało wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na uzyskanie następnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments