glazura

Tania glazura Tuchola

Prasóweczki

Typy glazury wprowadzanej na okładziny ścian oraz podłóg

Istnieje wiele sposobów płytek, które różnią się z siebie, zarówno pod względem specyfikacji, jak i charakteru. Glazura w wnętrzu zdobi oraz tworzy klimat projektu.

Tania glazura Radziejów

 

Najważniejsze rodzaje glazury:
– Majolica – płytki o grubo porowatej fakturze, której podstawa pokazuje się z czerwonej gliny. Jego zewnętrzna powierzchnia pokryta jest nieprzezroczystą glazurą, na którą składany jest kolorowy obraz. Majolica jest dwukrotnie wypalana, i jej procent absorpcji wody wynosi 15-25%. Ma zaokrąglone wyglądy oraz określa się wysokimi wskaźnikami wytrzymałości. Tania glazura Radziejów

 

glazura allegro
glazura

Najczęściej kierowany do dekoracji ścian wewnętrznych w mieszkaniach o małej wilgotności.
– Fajans – znany też jako biała ceramika, ponieważ materiał zawiera białą glinę. Lico pokryte jest materiałem szklistym stopionym w ciągu wypalania. Pod względem technologii używanych w pracy, a ponadto podstawowych materiałów, fajans jest kiedy porcelana. Fajans to łatwa wytwarzana przez podwójne wypalanie, ma 10-20% absorpcji wody. Podawany w suchych pomieszczeniach, do okładzin dowolnych powierzchni. Tania glazura Radziejów

zobacz też glazura do Łazienki

– Cottoforte – rodzaj tłoczonej płytki, która jeszcze przydaje się do podwójnego wypalania, jest pokryta nieprzezroczystą glazurą po oficjalnej stronie. Ta płytka jest zwiększone właściwości wytrzymałościowe, ponieważ kładzie się na kilku rodzajach gliny. Wartość absorpcji wody-7-15%. Zlokalizowane na podłogach wewnątrz budynków realizują nasze prace znakomicie przez wiele lat, służąc mieszkańcom. Tania glazura Radziejów

– Cotto – płytki nieszkliwione wykonane z czerwonej gliny. Podczas produkcji podejmuje się jedno wypalanie. Na przestrzeni cotto specjalne szczotki tworzą twarde guzki. Używane specjalnie do dekoracji na podłogach krajowych i fasadach. Wartość absorpcji wody-3-15%.
– Monocoture – tłoczone szkliwione płytki, które potrafią być wykonane również z czerwonej, jak i białej gliny. Pierwszy jest 0 do 20% absorpcji wody, drugi z 0 do 10%. Wypalany raz, odporny na mróz, a często kierowany do robienia na ziemiach zewnętrznych. Istnieje również wykorzystywany do okładzin ścian krajowych i podłóg.

– Klinkier – odmiana płytki jednokrotnego wypalania, która planuje wielokolorową zagęszczoną podstawę. Zewnętrzna strona prawdopodobnie stanowić również szkliwiona, jak i nieszkliwiona. Charakterystyczne cechy: 0-6% absorpcji wody, duża grubość, niska porowatość, wysoka wytrzymałość mechaniczna, siłę na chemikalia. Może stanowić łączony w okładzinach podłóg fizycznych a prywatnych, elewacji, a oraz do boków basenu.
Uwaga! Do łazienki na podłodze należy wybrać płytkę absorpcji wody nie wysoce niż 3%!

– Czerwony Gres – tak nazywa się gres porcelanowy na podstawie czerwonej gliny. Istnieje wówczas tłoczona, nieszkliwiona płytka ceramiczna, która przechodzi przez jedno wypalanie. Ma 0-4% absorpcji wody. Jest do wykonywania podłóg fizycznych a wewnętrznych.

– Gres porcellanato – gres na podstawie lekkiej gliny kilku odmian. Jest z 0 do 0,5% absorpcji wody. Brana w programach z fizycznymi a psychicznymi podłogami, parapetami, blatami i fasadami.

Płytki ceramiczne to temat o wielu korzyściach. Dzięki niej każde pomieszczenie może bawić się kreatywnością i pięknem przez długi czas. Jest zdrowy, ekologiczny, jest dużą żywotność, doskonale zdobi wnętrze, nie wymaga szczególnej uwagi. Tania glazura Radziejów

zobacz również Typy glazury stosowanej na okładziny ścian i podłóg

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments