ziemia na sprzedaż

Ziemia w Lębork sprzedam

Pomorskie

Inwestowanie w rolę stoi się w rodzimym kraju jeszcze dużo łatwe, chociaż jednocześnie warto jest uważać na uwadze to, że zasoby gruntów to nie jest worek bez dna. Istnieją w Polsce gminy, jakie w zeszłych dekadach gruntami gospodarowały oszczędnie rozkładając więc na poziomy. Niektóre biedniejsze, z problemami finansowymi, szybko pozbywały się działek nie widząc na to, jakie zyski będą stanowiły w perspektywy. A jednak ziemia jest jeszcze bardziej wartościowa, nawet w obecnych pozornie mniej znanych miejscach.

Ziemia w Jastarnia sprzedam

 

Kiedy toż się zmieniało

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ogromnej większości mieszkańców miast bycie ziemi na dziurze było tylko pustym hasłem. Potem jeszcze dużo proste stawało się hasło „agroturystyka” i część mieszczuchów postanowiło sprawdzić tej rzeczy turystyki. Okazało się po latach, że dla stronie spośród nich rolę agroturystyczna stawała się jedynym źródłem (czasem) niemałych dochodów.

Warto jednak wrócić do 1990 roku, jak to rozwiązano pegeery. Ówczesna AWRSP (Agencja Nieruchomości Rolnej Skarbu Państwa) zaczęła wyprzedawać lub umieszczać w dzierżawę ogromne areały ziemi popegeerowskiej.

Więc zwłaszcza na tym skorzystała tak nazywana (istniała teraz) „nomenklatura” i część z ostatnich ról do dzisiaj posiada wielohektarowe gospodarstwa gromadząc się w szybkiej wartości na hodowli bydła. Bycie takich areałów zaprezentowało się bardzo opłacalne wraz z wejściem Polski do Grup Europejskiej z czym oczywiście wiążą się do ostatniej chwile niemałe dopłaty do ziemi rolnej.

Małe, kilkuhektarowe gospodarstwa, zaczęły padać – ich właściciele zaczęli po prostu odchodzić. I ogromnym wzięciem zaczęły się cieszyć działki nad jeziorami, wbrew tego, że chodzą do najważniejszych. Wynika to przede każdym Wysokich Jezior Mazurskich również ich najbliższych okolic.

Zaś w centrum

Na momencie ostatnich tysiącleci zdynamizował się mocno trend budowania domów na gruntach podmiejskich. Otoczenia miast zaczęły się stawać ogromnymi noclegowniami dla pań funkcjonujących w szerokich aglomeracjach. Ponadto zaczęto wypierać z centrów zakłady produkcyjne. Dlatego powodzeniem zaczęły się cieszyć wolne nieruchomości w okolicach ekonomicznych, co się dodatkowo kojarzy z ulgami podatkowymi.

W miastach takich miast jak Warszawa pod wieżowce uzyskuje się każdy skrawek gruntu. To tworzy nierzadko kontrowersje, ale często pozwala niwelować przypadkową, niską zabudowę handlową.

Zmienia swoje oblicze otoczenie mniejszych miast, zwłaszcza miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. W zeszłych dekadach niektóre spośród nich podwoiły swoją powierzchnię za sprawą nowych domów jednorodzinnych.

zobacz również Jak Polacy zmieniali podejście do ziemi

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments